O blogu

Choroba alkoholowa potrafi wywrócić życie do góry nogami. Uzależniona osoba trafi oparcie i całkowicie skoncentrowana jest na swoim nałogu, odseparowując się od otaczającego świata i relacji. Alkohol zniszczył nie jedną rodzinę, związek czy karierę. Blog powstał by wspierać osoby, które zmagają się z uzależnieniem alkoholowym i by znalazły one wsparcie w tym trudnym dla nich czasie.

Impulsem do stworzenia bloga była potrzeba szerzenia treści wspierających proces leczenia i odchodzenia od alkoholu. Celem jest nakłonienie jak najszerszego grona osób uzależnionych do rozpoczęcia terapii leczenia alkoholizmu i powrotu na drogę trzeźwości. Zrozumienie i akceptacja otoczenia często jest kluczowe w trakcie leczenia. Zwiększa to motywację osoby uzależnionej do podjęcia walki z nałogiem alkoholowym.

Treści na blogu mają charakter edukacyjny a ich zadaniem jest rozpowszechnienie wiedzy w zakresie choroby alkoholowej, leczenia alkoholizmu oraz mechanizmu uzależnienia. Wpisy oparte są na publikacjach medycznych oraz na fachowych materiałach udostępnianych przez ośrodki terapeutyczne i specjalistyczne kliniki leczenia alkoholizmu.