Najnowsze badania wskazują: detoks alkoholowy najlepszy w leczeniu alkoholizmu

Z wyników ostatniej ankiety, która została przeprowadzona w ponad 50 klinikach uzależnień, wynika, że najgorsze w walce z alkoholizmem są naturalne reakcje organizmu, określane mianem majaczenia alkoholowego. Jak temu zapobiec? Najlepiej zdecydować się na detoks alkoholowy, czy alkoholoodtrucie, które niweluje skutki odstawienia alkoholu o prawie 80%. Detox jest niezbędny w niektórych przypadkach, ponieważ dla części jednostek całkowite zaprzestanie pica alkoholu może być śmiertelne. Więcej o odtruciu alkoholowym przeczytamy na stronie www.detoks.warszawa.pl.

Śmiertelne skutki odstawienia alkoholu

Uzależnienie od alkoholu odbywa się na dwóch płaszczyznach. Pierwszą jest uzależnienie psychiczne, czyli chęć, która rodzi się w głowie i polega na argumentowaniu spożycia alkoholu wieloma potrzebami i racjonalizacją sięgnięcia po kolejny kieliszek.

Część osób rozpoczęła przygodę z alkoholem ponieważ jedynie w ten sposób umiała sobie radzić ze stresem. Jak pokazują inne badania, odsetek osób uzależnionych od alkoholu jest o wiele większy u osób wykonujących pracę stresogenną, np. policjantów, lekarzy czy osób pracujących w korporacjach. Jednak jak się okazuje, wiele osób w dalszych fazach uzależnienia cierpi bardziej z powodu uzależnienia fizycznego.

Na pewnym etapie to organizm domaga się bardziej alkoholu niż umysł. Skutkami odstawienia alkoholu u zaawansowanych alkoholików może być majaczenie alkoholowe, czyli sytuacja, w której u osoby występują halucynacje, utracenie kontaktu z rzeczywistością czy padaczka – są to częste objawy, które mogą być nawet śmiertelne w skrajnych przypadkach. Statystyki mówią, że majaczenie alkoholowe jest śmiertelne w 2% przypadków.

Jak radzić sobie po odstawieniu?

stockvault-pills-125955

Najlepszą metodą pozwalająca na zminimalizowanie skutków odstawienia alkoholu jest detoks alkoholowy. Alkoholoodtrucie jest powszechnie stosowane nawet w sytuacjach pojedynczego zatrucia się alkoholem. Jest to metoda bardzo skuteczna i dająca szybkie efekty. Już po pierwszym zastosowaniu detoxu z organizmu usuwana jest większość szkodliwych substancji. W ten sposób następuje szybka poprawa kondycji osoby uzależnionej, zarówno tej fizycznej jak i umysłowej.

„Dla osób odstawiających używki bardzo ważne jest zauważenie pozytywnych efektów oraz korzyści, które płyną z rzucenia nałogu – dlatego często stosujemy odtrucie alkoholowe jako zabieg mający największy wpływ na samopoczucie pacjenta.” – mówi dr Marian Kopciński z Centrum Leczenia Uzależnień.

Bardzo ważne jest, aby osoby uzależnione w bardzo dużym stopniu zdecydowały się na detoks alkoholowy, ponieważ zwiększa on szanse na wygraną z nałogiem oraz obniża do minimum niebezpieczeństwo wystąpienia powikłań, które mogą się skończyć tragicznie dla pacjenta oraz jego rodziny.

Zalety wygranej z nałogiem

Warto w pierwszej kolejności wspomnieć o znacznej poprawie kondycji zdrowotnej. Po rzuceniu alkoholu wątroba jest w bardzo dużym stopniu odciążana – w trakcie spożywania alkoholu musi ona go metabolizować i rozkładać, co powoduje, że jest ona stopniowo niszczona.